Folk برای کمک به گردش کار و بهبود آشپزخانه با سیستمی از ابزار طراحی شده است که نشانه های لمسی لازم را در فرآیند آماده سازی و پخت و پز ارائه می دهد. مهم تر از آن، مقرون به صرفه هستند، به کاربر کمک می کنند تا به خودکفایی برسد و مانند نمونه هایی که با باتری کار می کنند، تعمیر و نگهداری بالایی ندارند.

با در نظر گرفتن تمام این موارد، او طیفی از نمونه اولیه ظروف پخت و پز را طراحی کرد تا آماده سازی غذا را ایمن تر و راحت تر کند: یک چاقو، یک تخته برش، یک حلقه اجاق گاز، یک درب قابلمه، و یک قاشق چایخوری. مجموعه‌ای از نشانه‌های لمسی، بازخورد از هر ابزار ابداع شده که به اطلاع‌رسانی و هشدار به کاربر در طول فرآیند پخت و پز و کاهش خطر آسیب کمک می‌کند.

در حالی که قصد مردم این است که به نابینایان کمک کند تا غذا را با خیال راحت، با اطمینان و وقار تهیه کنند، این رویکرد به طور بالقوه می تواند برای خدمت به افراد با نیازهای موازی، مانند سالمندان با بینایی ضعیف یا ضعیف گسترش یابد. ارائه سرنخ‌ها و بازخوردهای لمسی به آنها کمک می‌کند تا در طول فرآیند پخت و پز به آنها اطلاع دهند، خطرات آسیب‌دیدگی را کاهش داده و به آنها کمک می‌کند تا نسبت به آیین‌ها اعتماد کنند.

این ابزار آشپزخانه از بازخورد طبیعی و حسی استفاده می کند تا به آنها کمک کند غذا را با خیال راحت آماده کنند.

یکی از ابزارهای موجود در این مجموعه، یک چاقو می باشد که دارای یک محافظ جمع شونده است که انگشتان را برای برش صاف هدایت می کند. علاوه بر این، حفاظ را می توان جدا کرد و به طور کامل تمیز کرد.

Kitchen tools that help the blind and elderly cook with ease

تخته خرد کن یکی دیگر از موارد از این سری است که برای جلوگیری از هر گونه ریختن با یک طرف آن جفت می شود. می توان آن را به هر طرف تخته وصل کرد . همچنین امکان چیدمان مدولار سینی‌ها را فراهم می‌کند که به انتقال مواد کمک می‌کند.قاشق چای خوری هنگامی که مایع در ظرف ریخته می شود شناور می شود وبرای جلوگیری از تماس دست فرد نابینا با محتوای داغ موجود در ظرف به کار گرفته می شود و خطر سوختگی را کاهش می دهد.

قاشق چای خوری هنگامی که مایع در ظرف ریخته می شود شناور می شود وبرای جلوگیری از تماس دست فرد نابینا با محتوای داغ موجود در ظرف به کار گرفته می شود و خطر سوختگی را کاهش می دهد.

Folks Kitchenware for the Blind | James Dyson Award

ایده طراحی مجموعه Folks تبدیل آشپزخانه به محیطی است که حس لامسه به اندازه حس بینایی اهمیت دارد.